Ekonomi

BTO Başkanı Rahmi Kula, Orta Vadeli Program Açıklaması’nı değerlendirdi

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Rahmi Kula, “OVP kararlılıkla hayata geçirilirse geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak bir program olacaktır.” söz konusu.

Kula, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2024-2026 dönemine ilişkin Orta Vadeli Programa (OVP) ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, programın piyasa beklentilerini yönetmek ve belirsizliği azaltmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti.

Türkiye’nin 3 yıllık temel makroekonomik hedeflerinin belirlendiğini ve bu hedefler doğrultusunda iş dünyasının beklentilerinin olumlu seyredeceğini kaydeden Kula, OVP’yi “piyasanın duymak ve görmek istediği bir yol haritası” olarak nitelendirdi.

Programın ülke için değerli bir kazanım olduğunu vurgulayan Kula, şöyle konuştu:

“OVP kararlılıkla uygulanırsa geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak bir program olacak. İş dünyası geleceğe yönelik bir yol haritası bekliyordu. 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı açıklama, ülkemiz için önemli bir kazanım oldu: “Hedeflerimiz doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

haber-ispir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu