Haber

Dünyanın önde gelen vahşi yaşam fotoğrafçılarından biri olan Süha Derbent, son 20 yılda 80’den fazla ülkede vahşi yaşamı fotoğrafladı.

Dünyanın önde gelen vahşi yaşam fotoğrafçılarından biri olan Süha Derbent, son 20 yılda 80’den fazla ülkede vahşi yaşamı fotoğrafladı. Derbent’in hayvanlar aleminin en büyük hayvanlarından biri olan gorillerle karşılaştığında çektiği fotoğraflar, en özel çalışmalarının ortasında yer aldı.

Dünyanın en nezih vahşi yaşam fotoğrafçılarından biri olarak gösterilen Süha Derbent, İzmir’in Foça ilçesindeki evinde 40 yıllık profesyonel iş hayatını anlattı. Son 20 yılda 80’den fazla ülkeye 200’den fazla gezi yaparak vahşi yaşamı fotoğrafladığını söyleyen Derbent, filler ve dağ gorilleri üzerine dünyanın en özel fotoğraf serilerinden birine sahip olduğunu söyledi.

Özellikle dağ gorilleriyle yüz yüze geldiği zamanlarda çektiği fotoğrafların unutulmaz olduğunu söyleyen Derbent, hayvanlar aleminin en büyük hayvanlarından biri olan gorilleri fotoğraflarken unutulmaz anlar yaşadığını söyledi.

Usta fotoğrafçı Derbent, 5 büyük kedi türünün tamamını fotoğraflamış bir fotoğrafçı olduğunu belirterek, “Çekebileceğim yeni bir vahşi hayvan türü yok. Seyahatlerimizde rehberlik ettiğimiz fotoğrafçılara da istedikleri türü fotoğraflamalarında yardımcı oluyoruz. “

Merhum iş adamı Mustafa Koç’un yakın arkadaşı olan ve birlikte birçok fotoğraf gezisine çıkan Süha Derbent, birlikte seyahat ettiği iş dünyası temsilcilerinden bazılarının çoğu profesyonel fotoğrafçıdan daha uygun fotoğraflar çektiğini söyledi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu