Haber

Rusya, Ukrayna’ya ait Türk kargo gemisine yapılan baskının görüntülerini paylaştı

Rusya Savunma Bakanlığı, Palau bayraklı “Şükrü Okan” adlı Türk yük gemisinin denize indirilmesinin ardından 13 Ağustos’ta Ukrayna’nın Karadeniz’deki İzmail Limanı’na düzenlenen baskının görüntülerini paylaştı.

Rusya Savunma Bakanlığı, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda, Karadeniz Filosu devriye gemisi Vasily Bykov’un uyarı ateşi açmasının ardından 13 Ağustos’ta Palau bandıralı kargo gemisi “Şükrü Okan”a düzenlenen baskının görüntülerini yayınladı. “Görüntülerde, Rus askerlerinin ‘dur’ ihtarına uymayan kuru yük gemisine Ka-29 tipi helikopterle iniş yaptığı, evrakları kontrol ettiği ve orada bir şey olup olmadığını kontrol etmek için incelemeler yaptığı anlar görülüyor. yasak olan herhangi bir mal” denildi. Denetim ekibinin uygulamayı profesyonelce ve uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak yürüttüğü belirtildi. Denetim ekibinin çalışmalarını tamamlamasının ardından geminin asıl seferine İzmail Limanı’na devam ettiği vurgulandı.

“Dur” uyarısına uymadı

Bakanlıktan 13 Ağustos’ta yapılan açıklamada, “Yük gemisinin kaptanı, yasaklı yüklerin taşınmasının denetlenmesi için durdurma talebine yanıt vermedi. Rus savaş gemisi, gemiyi durdur.” Uyarı ateşinin ardından bir grup askeri taşıyan Ka-29 tipi bir helikopterin gemiyi denetlemek üzere Vasily Bykov’dan havalandığı belirtilerek, “Telsiz görüşmelerinin ardından gemi durdu ve denetim ekibi kargoya indi. gemi.”

Yapılan incelemenin ardından kargo gemisinin İzmail Limanı’na doğru rotasını sürdürdüğü aktarılan açıklamada, “Karadeniz Filosu belirlenen alanlarda devriye gezmeye devam ediyor” ifadeleri kullanıldı. – MOSKOVA

kestelajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu