Haber

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahramanmaraş depreminin 6. ayında bir mesaj paylaştı.

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremin 6. ayında yaptığı açıklamada, ‘Unutmadık, unutmayacağız. ‘Biz buradayız’ açıklamasıyla sosyal medya hesabından bir video klip paylaştı.

Bakan Göktaş, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin 6. ayında sosyal medya hesabından video klip paylaştı. Göktaş, depremlerin ardından 85 milyon vatandaşın tek yürek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Eşi benzeri olmayan bir dayanışma ve birlik ruhu gösterdik. Türkiye’nin kendi sınırlarıyla sınırlı olmadığını tüm dünyaya kanıtladık. Tarihimizin en acılı günlerinde önce şanlı Rabbimize, sonra aziz milletimize sırtımızı yasladık. Cumhurbaşkanlığımızın öncülüğünde hükümet olarak ilk andan itibaren deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yanında olduk.Acılarını paylaştık.Yaralarını sarmak için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. depremin ilk anından bu yana 11 bini aşkın meslektaşımızla vatandaşlar.Bu süreçte bazı arkadaşlarımız kayıpları olsa da sahada görev yaptı.Bu fedakarlığı ve kahramanlığı kelimelerle anlatmak mümkün değil.”

Göktaş, “Her davette bize uzanan elleri sımsıkı tuttuk” dedi. “Yaşadıklarımızı unutmayacağız, vefat eden vatandaşlarımızı her zaman rahmetle anacağız. Ancak pahalı olan illerimizi depremin yan etkilerine terk etmeyeceğiz. Sizleri sadece yaşayan şehirler olmaktan uzak tutacağız.” Bizler aziz milletimiz için her şeyi hız kesmeden yapacağız.” “Her şeyin en iyisini sunmaya devam edeceğiz. İnancımızı ve umudumuzu koruyarak uyumu güçlendireceğiz. Hep birlikte yeni Türkiye’yi daha aydınlık ufuklara taşıyacağız.”

calajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu